دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

وکیل اجرای حکم و رای دادگاه امریکا

ضمن تشکر از شما کاربر محترم که سایت بنده را جهت استفاده از خدمات حقوقی انتخاب نموده اید: اینجانب خلیل آسایش وکیل پایه یک دادگستری با سالها تجربه و کار وکالت در کشور امارات و آشنایی و اطلاع از قوانین و تشریفات دادرسی حاکم بر دادگاه های مدنی کشور امارات و همچنین تخصص در اجرای حکم خارجی آماده ارائه خدمات حقوقی ذیل به شما هموطنان عزیز می باشم. 

اجرای احکام دادگاه ایران در آمریکا

هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد

مطابق قوانین آمریکا جهت اجرای رای خارجی در ایالت های آن، اگر نسبت به رای خارجی زمان تجدیدنظر در دادگاه مبدا به پایان رسیده باشد و این حکم قطعی شده باشد، دارنده یک رأی، حکم یا دستور خارجی می تواند در دادگاه صالح در ایالات متحده تقاضای اجرای حکم و رای خارجی در آمریکا نماید که دادگاه مزبور تعیین می نماید که رای رای اجرا نماید یا خیر، البته  احکام پولی و مالی خارجی در بیشتر ایالت ها اعمال می شود ، به عنوان مثال در کالیفرنیا.

لازم به توضیح است اجرای حکم خارجی در آمریکا موضوعی ناشناخته نیست و آرا قضایی که از دادگاه ها ایالات متحده صادر شده است ، “آرا اجرای رای خارحی خارجی” نیز به وفور  وجود دارد.

بدین توضیح که 48 ایالت همچنین منطقه کلمبیا، جزایر ماریانای شمالی، و جزایر ویرجین ایالات متحده قانون یکنواخت اجرای حکم و رای خارجی را تصویب کرده اند. ضمناً قانون شماره 261 (1986) ایالت ها آمریکا را ملزم به اجرای احکام سایر ایالت ها و کشور های دیگر با شرایط خاص می کند.

ایالت نیویورک و کانکتیکات دو اقلیت کوچک از حوزه های قضایی ایالات متحده هستند که به سادگی اجازه نمی دهند که حکم و رای خارجی در آن اجرا شود

دارنده حکم در هنگام اجرای یک حکم خارجی از یا از کشوری که قانون یکنواخت را تصویب نکرده است ، شکایتی را تشکیل می دهد که به عنوان اقدام “اهلی سازی” شناخته می شود. از آنجا که بند کامل اعتقاد و اعتبار قانون اساسی ایالات متحده ایجاب می کند که ایالت ها از احکام سایر ایالت ها احترام بگذارند ، اجرای حکم از ایالت دیگر به طور کلی یک تشریفات است ، حتی در صورت عدم انجام مراحل تسریع شده تحت UEFJA.

استثناها
یک کشور ممکن است در موارد زیر حکم کشور خارجی را اجرا نکند:

این دادگاه در دادگاه های بی طرفی طبق رویه های سازگار با الزامات دادرسی قانونی صادر نشده است.
دادگاه خارجی صلاحیت شخصی متهم را نداشت.
دادگاه خارجی صلاحیت رسیدگی به موضوع را نداشت.
متهم در زمان کافی اطلاع از روند رسیدگی دریافت نکرد تا بتواند وی را قادر به دفاع کند.
این قضاوت با تقلب به دست آمد.
این حکم مطابق با سیاست عمومی کشوری است که در آن اجرای قانون خواسته شده است.
این قضاوت با یک قضاوت نهایی و قاطع دیگر منافات دارد.
روند دادرسی در خارج از کشور بر خلاف توافق طرفین بود که بر اساس آن اختلاف باید انجام می شد.
در مورد صلاحیت قضایی که فقط مبتنی بر خدمات شخصی بود ، دادگاه خارجی مجالس نامناسبی برای دادرسی بود.
این حکم به دنبال اجرای قوانین مربوط به درآمد و مالیات یک حوزه قضایی خارجی است.
این حکم از طریق معامله غیرقانونی بدست آمده است.
این قضاوت قطعی نیست. 

​داوری بین المللی، وکیل پرونده داوری بین المللی، وکیل با تجربه مرکز داوری اتاق بازرگانی پاریس، icc، وکیل مرکز داوری پاریس، وکیل پرونده اتاق بازرگانی فرانسه، وکیل ایرانی icc، داوری بین المللی، شرط داوری icc، اجرای حکم دادگاه و داوری ایران در آمریکا

متاسفانه بعضی از اشخاص با کپی برداری از سایت بنده و ادعای کذب انجام کار در کشور امارات، در پی سو استفاده از هم وطنان می باشند که یقیناً این اقدام می تواند خسارت جبران ناپذیری به شما وارد نماید، لذا به شما اعلام می نمایم که پروانه وکالت ایران هیچ کاربردی در دادگاه های کشور امارات ندارد و یقیناً اجرای احکام حقوقی و فعالیت وکالت در کشور امارات نیاز به جواز و شرایط قانونی می باشد. 

درباره خلیل آسایش

اینجانب خلیل آسایش وکیل اجرای احکام خارجی و عضو کانون وکلای تهران با آشنایی از مقررات حقوق تجارت بین الملل و سالها سابقه انجام امور وکالت در موضوعات حقوقی مختلف در کشور امارات متحده عربی، اتاق داوری بین المللی پاریس و برلین (ICC) و همچنین وکالت در اجرای آرا قضایی در دادگاه های داخلی و خارجی  آماده ارائه خدمات حقوقی می باشم.

تماس با خلیل آسایش

error: Content is protected !!