وکیل ایرانی در دبی ( امارات )

درباره وکیل

اینجانب خلیل آسایش وکیل پایه یک دادگستری با سالها تجربه و انجام امور وکالت بین المللی و مشاوره حقوقی در کشورهای مختلف از جمله کشور امارات (دبی) آماده ارائه خدمات حقوقی به شما هموطنان عزیز می باشم. وکالت و خدمات حقوقی اینجانب در کشور امارات با همکاری تیم حقوقی اماراتی انجام می شود، گروه حقوقی ما با تسلط کامل به مقررات داخلی و بین المللی کشور امارات و با داشتن رزومه کاملاً مثبت و موفق در موضوعات مختلف مدنی، کیفری و تجاری خدمات حرفه ای و استثنایی به شما موکلین گرامی ارائه می نمایند.

خدمات حقوقی وکیل ایرانی در کشور امارات

نحوه تنظیم وکالتنامه و دادن اختیار به وکیل در دبی

تنظیم وکالت با وکیل در کشور امارات بر خلاف ایران به سند رسمی بایستی انجام شود ( سند تنظیمی در دفتر اسناد رسمی) و در دو حالت انجام میگرد:

 اول: اگر موکل در کشور امارات حضور داشته باشد و مقیم کشور امارات نباشد به صرف داشتن پاسپورت وکالت رسمی تنظیم میگردد و یا موکل مقیم کشور امارات بوده و دارایID  کارت امارات( دبی) باشد در این دو وضعیت در مدت زمانی کوتاه وکالت رسمی با وکیل تنظیم می گردد ( دفتر حقوقی ما در کشور امارات همراه با جواز notary public  می باشد که به راحتی این مهم انجام می باشد چرا که در مواردی دفتر وکیل در دبی ( امارات) همراه با جواز دفتر اسناد رسمی نمی باشد و تنظیم وکالتنامه رسمی با مشکلات زمانی و هزینه بیشتر روبرو می باشد )

حالت دوم: در صورت عدم حضور موکل در امارات و در شرایطی که وی دارای کارت اقامت دبی ( امارات) می باشد، در این وضعیت نیز تنظیم وکالتنامه با وکیل دارای مشکل خاصی نیست و از طریق کد otp  به صورت غیرحضوری وکالتنامه رسمی با زمان حدوداً دو روز کاری شما منعقد می گردد ولی در حالتی که موکل ساکن کشور امارات نمی باشد و از طرفی دارای کارت اقامت کشور امارات نیز نمی باشد تشریفات تنظیم وکالت سخت تر و با هزینه بیشتر می باشد و دفتر اسناد رسمی و دادگاه امارات با بر قراری تماس تصویری با موکل و ارائه شدن پاسپورت در ویدو کنفرانس و تایید شدن هویت واقعی موکل اجازاه تنظیم وکالتنامه رسمی با وکیل در دبی را صادر می نمایند.

هزینه تنظیم وکالتنامه رسمی با وکیل در 3 حالت اول حدوداً 500 درهم بوده و در حالت آخر ( عدم حضور موکل در دبی و نداشتن اقامت امارات) هزینه تنظیم وکالتنامه حدودا 1500 درهم می باشد.

نحوه تنظیم وکالتنامه و دادن اختیار به وکیل در دبی

سیستم دادگاه دبی دارای سه مرحله است

1 . دادگاه بدوی
2 . دادگاه تجدید نظر
3 . دیوان عالی کشور

تشریفات حقوقی و دادرسی در خصوص دادگاه ها دبی و امارت

در اولین جلسه در دادگاه، وکیل در دبی و امارات باید وکالتنامه خود را ارائه دهند تا دادگاه امارات تأیید کنند که آنها مجاز به اقدام از جانب موکلان خود هستند. اگر در این جلسه وکالتنامه ارائه نشود، دادگاه معمولاً جلسه را به تعویق می‌اندازد تا وکیل دبی بتوانند وکالتنامه‌های لازم را دریافت کنند. پس از ارائه وکالتنامه توسط طرفین، دادگاه تاریخ رسیدگی دیگری را تعیین می کند (دوباره، معمولاً 2-3 هفته بعد) تا به خوانده اجازه دهد به ادعای خواهان پاسخ دهد. دادخواست هایی که توسط وکیل ایرانی در دبی ثبت می شود به عنوان یادداشت شناخته می شود، خوانده لایحه دفاعیه خود را در پاسخ به ادعای خواهان در جلسه تعیین شده توسط قاضی تسلیم می کند.

هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

در اولین جلسه در دادگاه، وکیل در دبی و امارات باید وکالتنامه خود را ارائه دهند تا دادگاه امارات تأیید کنند که آنها مجاز به اقدام از جانب موکلان خود هستند. اگر در این جلسه وکالتنامه ارائه نشود، دادگاه معمولاً جلسه را به تعویق می‌اندازد تا وکیل دبی بتوانند وکالتنامه‌های لازم را دریافت کنند. پس از ارائه وکالتنامه توسط طرفین، دادگاه تاریخ رسیدگی دیگری را تعیین می کند (دوباره، معمولاً 2-3 هفته بعد) تا به خوانده اجازه دهد به ادعای خواهان پاسخ دهد. دادخواست هایی که توسط وکیل ایرانی در دبی ثبت می شود به عنوان یادداشت شناخته می شود، خوانده لایحه دفاعیه خود را در پاسخ به ادعای خواهان در جلسه تعیین شده توسط قاضی تسلیم می کند. هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

در مورد هزینه ها، دادگاه معمولاً به نفع طرف برنده حکمی برای هزینه ها صادر می کند. با این حال، مبالغ اعطایی عموماً نسبتاً اسمی است و فقط هزینه های دادگاه پرداخت شده، هزینه های کارشناسان و هزینه های اسمی وکیل در دبی و امارات را پوشش می دهد. این موضوع با حوزه های قضایی رایج مانند انگلستان و ولز که در آن به مدعی موفق به طور کلی مقدار قابل توجهی از حق الزحمه حرفه ای قانونی خود تعلق می گیرد متفاوت است. پس از ارائه وکالتنامه توسط طرفین، دادگاه تاریخ رسیدگی دیگری را تعیین می کند (دوباره، معمولاً 2-3 هفته بعد) تا به خوانده اجازه دهد به ادعای خواهان پاسخ دهد. دادخواست هایی که توسط وکیل ایرانی در دبی ثبت می شود به عنوان یادداشت شناخته می شود، خوانده لایحه دفاعیه خود را در پاسخ به ادعای خواهان در جلسه تعیین شده توسط قاضی تسلیم می کند. هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

پس از ارائه وکالتنامه توسط طرفین، دادگاه تاریخ رسیدگی دیگری را تعیین می کند (دوباره، معمولاً 2-3 هفته بعد) تا به خوانده اجازه دهد به ادعای خواهان پاسخ دهد. دادخواست هایی که توسط وکیل ایرانی در دبی ثبت می شود به عنوان یادداشت شناخته می شود، خوانده لایحه دفاعیه خود را در پاسخ به ادعای خواهان در جلسه تعیین شده توسط قاضی تسلیم می کند. هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

در دادگاه دبی و امارت هنگامی که قاضی معتقد است که اطلاعات کافی در مورد اختلاف وحود دارد، تاریخی را برای صدور حکم تعیین می کند که وکیل در دبی ( کشور امارات) می تواند این تاریخ را سیستمی مشاهده کند. حکم به صورت مکتوب (به زبان عربی) صادر می شود. برخی از احکام دادگاه تجدیدنظر دبی نیز با تغییر نام طرفین در وب سایت دادگاه نمایش داده می شود. وکیل ایرانی در دبی و افراد دارای اشتراک در این وب سایت می توانند به این احکام دسترسی داشته باشند. از آنجایی که نام طرفین ویرایش شده است، جستجو برای قضاوت می تواند دشوار باشد. احکام در رابطه با موضوعی مانند مواد خاصی از قانون مدنی امارات متحده عربی که به آنها مربوط می شود طبقه بندی می شوند. هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

رویه ای برای تجدیدنظرخواهی از احکام وجود دارد، اعتراض به تصمیم دادگاه بدوی باید ظرف 30 روز از تاریخ صدور رای در دادگاه تجدیدنظر انجام شود. تجدیدنظرخواهی علیه حکم دادگاه بدوی می تواند در رابطه با مسائل واقعی یا حقوقی باشد. با درخواست وکیل ایرانی در دبی و امارات از تصمیم دادگاه تجدیدنظر ظرف 30 روز از تاریخ صدور رای به دادگاه تجدید نظر ارسال می شود. اعتراض علیه حکم دادگاه تجدید نظر فقط می تواند در رابطه با موضوعات قانونی باشد. اجازه تجدید نظرخواهی یک حق است (به شرطی که مبلغ مورد اختلاف بیش از 20000 درهم در رابطه با دادگاه تجدید نظر و بیش از 200000 درهم در رابطه با دادگاه تجدید نظر باشد و فرجامخواهی باشد) مگر در مواردی که مبلغ مورد مطالبه نشده باشد ( مانند موردی برای تعیین یک کارشناس برای ارزیابی سطح غرامت). بنابراین بسیار معمول است که وکیل ایرانی در امارات به عنوان یک اقدام تاکتیکی به تصمیمات تجدید نظر کنند تا روند رسیدگی را به پایان برسانند و زمان قبل از اجرای حکم را طولانی کنند. هر جلسه در دادگاه امارات با حضور وکیل در دبی ( امارات) معمولاً با فاصله 2 تا 3 هفته برگزار می شود و می تواند به اندازه ای که قاضی معتقد است برای هر یک از طرفین لازم است تا به اندازه کافی موضع خود را اعلام کند، تشکیل شود.

حرفه وکیل ایرانی در امارات متحده عربی

لازم به توضیح است انجام کارهای حقوقی در دبی ( امارات ) شامل دو دسته می شود.

مشاوران حقوقی در دبی که نیاز به پروانه و جواز کار کی باشد و امورات ذیل را انجام میدهند :

ارائه نظرات حقوقی و مشاوره

ثبت و انحلال شرکت ها

پیش نویس قراردادها

که البته وکیل ایرانی در دبی نیز می توانند خدمات مشابه مشاوره حقوقی را ارائه دهند. وکیل های ایرانی در دبی و امارات باید از وزارت دادگستری و از دیوان امارات و با تایید نهایی دادگاه های فدرال پرئانه وکالت در دبی و امارات را اخذ نمایند و فقط وکلای با جواز در دبی می توانند خدمات حقوقی ارائه دهند لذا پروانه وکالت ایران در دبی و امارات هیچ کاربردی ندارد.

حرفه وکیل ایرانی در امارات متحده عربی
درخواست مشاوره