دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

وکیل اجرای حکم و رای دادگاه ایران در ترکیه/ استانبول

اجرای حکم رای دادگاه ترکیه در ایران

اینجانب با آشنایی و اطلاع از مقررات حقوقی بین المللی و همچنین سابقه وکالت در زمینه های اجرای آرا خارجی در دادگاه های داخلی و خارجی و انجام امور وکالتی در موضوعات داوری بین المللی کشورهای مختلف اروپایی و خاورمیانه ( آلمان، فرانسه، ترکیه، امارات متحده عربی و عمان…)  آماده ارائه خدمات حقوقی به شما می باشم.

 

                                             “هرگونه کپی بر داری پیگرد قانونی دارد”

بررسی صلاحیت حکم و دادگاه ایرانی در دادگاه استانبول

حوزه قضایی صادر کننده حکم ایرانی
دادگاه اجرای احکام ترکیه بررسی خواهد کرد که آیا دادگاهی که در آن حکم صادر شده صلاحیت موضوع اختلاف را دارد یا خیر ، در این صورت ، چگونه این شرط تأمین می شود؟


طبق ماده 54 قانون حقوق بین الملل خصوصی و قانون آیین دادرسی بین المللی (PIL) ، با اعتراض متهم ، دادگاه ترکیه صلاحیت دادگاه ایرانی را در مورد اختلافات بررسی می کند.

دادگاه ، با اعتراض متهم، بررسی می کند که آیا دادگاه ایرانی که خود را صالح می داند ، حکم را پذیرفته است یا خیر ، گرچه هیچ رابطه واقعی با موضوع مورد اختلاف یا طرفین ندارد. بنابراین دادگاه ترکیه رسماً به صلاحیت موضوعی دادگاه خارجی رسیدگی نمی کند، مگر با اعتراض متهم. اگر دادگاه ایران صلاحيت رسيدگي به اختلاف را نداشته باشد ، حكم ایرانی در دادگاه ترکیه قابل اجرا نيست.

طبق همین ماده ، دادگاه به طور رسمی بررسی می کند که آیا در مورد موضوعی که در صلاحیت انحصاری دادگاه های ترکیه است ، حکم صادر شده است یا خیر.

ابلاغ/ شرط اجرای حکم رای دادگاه ایران در ترکیه


آیا ددعوای در حوزه قضایی ایران، باید از نظر فنی یا رسمی به متهم یا محکوم علیه ابلاغ واقعی شده باشد یا اینکه اعلان قانونی کافی است؟ چقدر توجه معمولاً کافی تلقی می شود؟
مطابق ماده 54 PIL، خواهان و مدعی باید به درستی دادخواست اصلی را در حوزه قضایی خارج از کشور ارائه دهد.  همچنین، عقیده ای وجود دارد که تمام رویه های انجام شده در طول دادرسی باید به درستی انجام شود، زیرا این بخشی از یک دادرسی عادلانه است. بنابراین ، اخطار دعوای اصلی نیز باید رسماً ابلاغ شود.

بررسی رعایت عدالت و انصاف در حکم ایرانی جهت اجرا در ترکیه


دادگاه ترکیه جهت اجرای حکم و رای دادگاه ایران بررسی منصفانه قضاوت خارجی را انجام نخواهد داد. معاینه دادگاه محدود به الزامات اجرایی تعیین شده در مواد 54 و 55 PIL (ممنوعیت بازبینی au fond) است. با این حال ، اگر این حکم صریحاً نظم عمومی ترکیه را نقض کند ، مداخله دادگاه زیر سوال خواهد رفت. رای و حکم دادگاه ایران جهت اجرا در ارکیه/ استانبول باید مطابق با نظم عمومی ترکیه باشد.

اجرای رای خارجی، اجرای حکم خارجی در ایران، وکیل اجرای حکم خارجی در ایران، وکیل اجرای رای خارجی در ایران، اجرای رای خارجی، اجرای حکم دادگاه خارجی در دادگاه ایران، وکیل با تخصص اجرای حکم و رای خارجی ، خلیل آسایش، اجرای حکم دادگاه امارات، اجرای حکم دادگاه عمان، اجرای حکم دادگاه عراق، اجرای حکم دادگاه ترکیه، اجرای حکم دادگاه کویت

متاسفانه بعضی از اشخاص با کپی برداری از سایت بنده و ادعای کذب انجام کار در کشور امارات، در پی سو استفاده از هم وطنان می باشند که یقیناً این اقدام می تواند خسارت جبران ناپذیری به شما وارد نماید، لذا به شما اعلام می نمایم که پروانه وکالت ایران هیچ کاربردی در دادگاه های کشور امارات ندارد و یقیناً اجرای احکام حقوقی و فعالیت وکالت در کشور امارات نیاز به جواز و شرایط قانونی می باشد. 

درباره خلیل آسایش

اینجانب خلیل آسایش عضو کانون وکلای تهران با آشنایی و اطلاع از مقررات حقوق تجارت بین الملل و سالها سابقه انجام امور وکالت در در موضوعات حقوقی مختلف در کشور امارات متحده عربی، اتاق داوری بین المللی پاریس و برلین (ICC) و همچنین وکالت در اجرای آرا قضایی در دادگاه های داخلی و خارجی  آماده ارائه خدمات حقوقی می باشم.

تماس با خلیل آسایش

error: Content is protected !!