دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

غیر قانونی بودن دستور اینترپل- خلیل آسایش وکیل اینترپل

آیا دستور اینترپل و اعلام قرمز به صورت غیر قاونی هم صادر می شود؟

خلیل آسایش وکیل ایرانی در کشور امارات

هرگونه کپی برداری از متن پیگرد قانونی دارد

در دنیای به هم پیوسته امروزی که با جهانی شدن و افزایش همکاری بین الکللی همراه است، افراد دارای ارزش خالص بالا و یا افرادی که دارای بیزنس و عملکرد پ.لی تجاری می باشند، معمولاً با یک تهدید رو به افزایش روبرو هستند: سوء استفاده از اعلامیه های قرمز اینترپل.


اینترپل  (سازمان های پلیس جنایی بین المللی) به عنوان بستری برای همکاری دولت ها و تبادل اطلاعات در مورد فعالیت های مجرمانه از جمله فساد مالی عمل می کند. هنگامی که فردی در حال شرکت در فعالیت های غیرقانونی یافت می شود، می توان یک اعلام قرمز برای آنها صادر کرد، به این معنی که حکم بازداشت فراهم میگردد.

متاسفانه سیستم اعلامیه قرمز اینترپل که به عنوان ابزاری برای ارتقای همکاری پلیس بین‌المللی در نظر گرفته شده است، به طور فزاینده‌ای توسط بعضی از افراد مورد سوء استفاده قرار گرفته است. این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که یک معامله تجاری در یک حوزه قضایی پرخطر انجام می‌شود و بعضاً افراد برای موضوعاتی که به هیچ وجه جرم کیفری نیستند، محکومیت کیفری دریافت می کنند که منجر به توقیف دارایی ها و حتی محکومیت های زندان می شود.

صدور اعلان قرمز ذاتاً به معنای مجرم بودن یا تأیید اتهامات وارده به فرد نیست. در عوض، این نشان می دهد که یک کشور عضو، به طور رسمی درخواست همکاری سایر کشورهای عضو اینترپل برای یافتن و دستگیری موقت فرد در انتظار استرداد را داده است. مورد شیائو جیان‌هوا بر تسلیح‌سازی بالقوه ابزارهای اینترپل تأکید می‌کند.

خلیل آسایش وکیل در دبی

به طور مثال، مورد بیل برودر، زمانی که بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی روسیه بود، به‌عنوان نمونه‌ای تلخ از سلاح‌سازی Red Notices عمل می‌کند. برودر پس از افشای فساد گسترده در داخل دولت روسیه، با افشای یک طرح کلاهبرداری ۲۳۰ میلیون دلاری که شامل مقامات عالی رتبه بود، با یک اعلامیه قرمز تلافی جویانه سازماندهی شده توسط رئیس جمهور پوتین مواجه شد. در پاسخ، او به یک هدف تبدیل شد و به دروغ از طریق شرکتش به فرار مالیاتی متهم شد. اعلامیه قرمز به دنبال دستگیری و استرداد او بود، شرکت او مورد حمله قرار گرفت و وکیلش، سرگئی ماگنیتسکی، دستگیر، شکنجه شد و در بازداشت درگذشت. مورد برودر نمونه‌ای از آسیب‌پذیری افرادی است که رژیم‌های قدرتمند را به چالش می‌کشند و نشان می‌دهد که چگونه Red Notices می‌تواند برای سرکوب مخالفان مسلح شود.

وکیل اینترپل

وکیل اینترپل . وکیل اعلام قرمز

علیرغم فرض اساسی اینترپل مبنی بر همکاری کشورهای عضو برای جلوگیری از فرار مجرمان واقعی از عدالت، سیستم اعلامیه قرمز مستعد سوء استفاده است. بعضی کشورها با سوابق ضعیف حقوق بشری، به طور سیستماتیک از سیستم اعلامیه قرمز برای تعقیب و هدف قرار دادن افرادی استفاده می‌کنند که به‌عنوان دشمن رژیم‌های خود شناخته می‌شوند.

در مواردی اعلامیه‌های قرمز به طور فزاینده‌ای در منازعات تجاری، به‌ویژه در حوزه‌های قضایی پرخطر با سیستم‌های قضایی کیفری ضعیف استفاده می‌شوند. بعضی از افراد با سو استفاده از غیبت طرف پرونده، از دسترسی جهانی Red Notices برای رسیدن س سوء استفاده می کنند. این همگرایی تهدیدها، که در آن دشمنان سیاسی و تجاری از مکانیزم یکسانی برای منافع خود استفاده می کنند، اقراد با سابقه تجاری را در موقعیتی نامطمئن قرار می دهد.

وکیل اینترپل در دبیقانون اینترپل کشور اماراتاجرای حکم دادگاه امارات در ایرانوکیل اجرای حکم خارجی وکیل اینترپل در دبی

درباره خلیل آسایش

اینجانب خلیل آسایش وکیل اجرای احکام خارجی و عضو کانون وکلای تهران با آشنایی از مقررات حقوق تجارت بین الملل و سالها سابقه انجام امور وکالت در موضوعات حقوقی مختلف در کشور امارات متحده عربی، اتاق داوری بین المللی پاریس و برلین (ICC) و همچنین وکالت در اجرای آرا قضایی در دادگاه های داخلی و خارجی  آماده ارائه خدمات حقوقی می باشم.

تماس با خلیل آسایش