دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

فسخ قرارداد ملکی بین خریدار و فروشنده در دبی و امارات

هرگونه کپی برداری از متن پیگرد قانونی دارد

در مقالات سابق زوایای مختلف خرید ملک در امارات توسط اینجانب خلیل آسایش وکیل ایرانی در دبی مطرح گرددی از جمله تشریفات حقوقی خرید ملک در دبی و فرم های مختلف خرید ملک در دبی و همچنین سابقاً فسخ قرارداد ملک در دبی نیز توضیح داده شد، در این مقاله نیز توضیح سعی شده است که ابعاد فسخ و ابطال معامله بین سازنده ( فروشنده ) و خریدار ملک ( سرمایه گزار ) در دبی نیز از ابعادی دیگر مورد بررسی قرار گیرد. قرارداد خرید و فروش  یک قرارداد قانونی الزام آور است که یک معامله املاک و مستغلات بین خریدار و فروشنده را مشخص می کند. این سند بنیادی حقوق، تعهدات و مقررات خاص در دبی را مشخص می کند. طبق قانون فسخ در امارات متحده عربی، هر یک از طرفین ممکن است روند فسخ قرارداد را در صورتی که رویدادهای نامطلوب منجر به نقض شود، آغاز کند. در اینجا، با تشریح روش‌های ضروری برای پایان دادن به قرارداد خرید و فروش در دبی، رویکرد دلسوزانه‌تری برای مدیریت این شرایط دشوار ارائه می‌کنیم.

در موقعیت‌های روزمره، اگر یکی از طرفین در یک قرارداد متقابل، پایان معامله خود را متوقف نکند، طرف دیگر می‌تواند وارد عمل شود. آنها معمولاً تذکر می‌دهند، و سپس انتخاب بین درست کردن اوضاع یا تماس گرفتن است. از معامله منصرف می شود. اگر همه چیز قانونی شود، دادگاه ممکن است وارد عمل شود و به فردی که از اجرای تعهدات خودداری می کند می گوید که اقدام خود را در یک بازه زمانی خاص انجام دهد و اگر واقعاً بد باشد، دادگاه حتی ممکن است بگوید: معامله را لغو کند، و اگر منصفانه باشد، مقداری غرامت پرداخت کند.

مدیریت فسخ قرارداد فروش و خرید در دبی: راهنمای قانون فسخ در امارات

اگر خریدار یا سازنده تعهدات مندرج در SPA را رها کنند، طرف مقابل می‌تواند برای لغو قرارداد اقدام کند. اگرچه این یک تصمیم فوری نیست. طرف مقابل بدواً یک نوتیس رسمی و یک فرصت 30 روزه برای رفع مشکلات قبل از فسخ قرارداد دریافت می کند. درک نکات و عواقب این موقعیت‌ها بسیار مهم است و کاوش در حوزه فسخ رویه قضایی قرارداد می‌تواند مسیر پیش رو را روشن کند. در این لحظات دشوار، خوب است که گزینه های خود را بشناسید و از وکیل ایرانی در امارات مشاوره بگیرید.

شرایط لغو SPA و قانون خاتمه در امارات متحده عربی

اگر ساخت و ساز به دلایلی خارج از کنترل او و بدون سهل انگاری شروع نشده باشد، سازنده ممکن است تصمیم به پایان کار بگیرد. سازنده ممکن است تا 30 درصد از پرداخت‌های سرمایه‌گذار را مطابق با قانون فسخ دبی کسر کند. مبلغ باقی مانده بلافاصله پس از 60 روز به خریدار بازگردانده می شود. درک ظرافت های این شرایط ضروری است، و داشتن درک چارچوب قانونی منطقه ای، مانند قانون فسخ دبی، می تواند به توسعه دهندگان و خریداران در مانور در این شرایط پیچیده کمک کند.

درک شرایط خریدار برای لغو SPA در امارات

بله، قرارداد خرید فروش قانونی ممکن است توسط خریدار لغو شود. در قانون فدرال شماره ….در مورد قانون معاملات مدنی، رویه های مشخصی برای پایان دادن به این نوع قراردادها وجود دارد. طبق قانون مدنی ایالت امارات متحده عربی، قرارداد مشروع ممکن است با رضایت دوجانبه، رضایت قبلی طرفین، حکم دادگاه یا پدیده ای خارج از کنترل آنها فسخ شود. توجه داشته باشید که دانستن حقوق خود بر اساس قانون قرارداد پیشنهادی در مورد فسخ قانون قرارداد پیشنهاد، منوط به پیروی از این دستورالعمل‌ها است. برای اطمینان از وضوح و عدالت در این شرایط، قانون مدنی به جزئیات زمان و چگونگی فسخ قانونی یک قرارداد می پردازد.

بینش های ضروری قبل از امضای SPA: قانون فسخ در امارات متحده عربی

SPA برای تضمین یک معامله بی‌وقفه املاک و اطمینان به خریدار و توسعه‌دهنده ضروری است. با این حال، این ضمانت تنها زمانی معتبر است که هر دو طرف به طور کامل آنچه در SPA بیان شده است را درک کنند. متأسفانه، بسیاری از خریداران، در عجله خود برای امضا، فراموش می‌کنند که بخش‌ها و بندهای مختلف SPA را مطالعه کنند، که باعث می‌شود آن‌ها احساس کنند در این توافقنامه در مسیر دام افتاده‌اند.

به احتمال زیاد تا زمان امضای SPA به همراه فرم رزرو و واریز اولیه تا سقف 20 درصد قیمت خرید پیش پرداخت شده است. سازندگان معمولاً دوست ندارند که قرارداد تغییر کند، حتی اگر یک خریدار با دقت کل SPA را بخواند و یک نقطه اختلاف پیدا کند. خریدار ممکن است در چنین شرایطی تصمیم بگیرد که SPA را امضا نکند، در این صورت پیش پرداخت بازپرداخت می شود اما سپرده اولیه احتمالاً ضبط می شود، به این دلیل استفاده از وکیل ملکی در دبی می تواند به خرید ملک از جانب شما کمک شایانی کند

پیشنهاد میگردد از قبل تأییدیه کتبی از سازنده در مورد طرح پرداخت و جزئیات ملک دریافت کنید تا مطمئن شوید که دقیقاً چه چیزی را پوشش می دهد. قبل از واریز اولین قسط، هر خریدار باید سعی کند این اطلاعات را در اسرع وقت به صورت مکتوب دریافت کند. قیمت ملک، اندازه آن، فضاهای پارکینگ، دید، برنامه پرداخت و هرگونه هزینه اضافی باید در این مستندات کتبی درج شود. قرار دادن این اطلاعات به صورت کتبی تضمین می کند که جزئیات SPA با پیشنهاد اصلی مطابقت دارد، همانطور که در فرم رزرو ذکر شده است. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که سازنده یک ملک جایگزین با شرایط و ضوابط اصلاح شده در SPA ارائه دهد، که همه توافق‌های قبلی را باطل می‌کند. بنابراین، شما باید شرایط و ضوابط را درک کنید، بسیار مهم است که از شرایط و ضوابط مندرج در قانون قرارداد آگاه باشید تا تصمیمات درستی در این معامله مهم بگیرید.

پیمایش فرآیند خاتمه برای قرارداد فروش و خرید در دبی از طریق DLD

شرط اولیه برای پیروی از قانون فسخ در امارات متحده عربی این است که سازنده، DLD را از هرگونه پیش‌فرض انجام شده توسط خریدار خارج از طرح مطلع کند. سپس، DLD با اطلاع مستقیم به خریدار متخلف و ارائه مهلت سی روزه برای تصحیح پیش‌فرض، مداخله می‌کند. درک این پروتکل ها برای مانور در پیچیدگی های صنعت املاک و مستغلات ضروری است و فرآیندی عادلانه را برای همه ذینفعان تضمین می کند.

درباره خلیل آسایش

اینجانب خلیل آسایش وکیل اجرای احکام خارجی و عضو کانون وکلای تهران با آشنایی از مقررات حقوق تجارت بین الملل و سالها سابقه انجام امور وکالت در موضوعات حقوقی مختلف در کشور امارات متحده عربی، اتاق داوری بین المللی پاریس و برلین (ICC) و همچنین وکالت در اجرای آرا قضایی در دادگاه های داخلی و خارجی  آماده ارائه خدمات حقوقی می باشم.

تماس با خلیل آسایش