دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

دفتر امارات : دبی، اتوبان شیخ زاید، نرسیده به ایستگاه برج خلیفه، برج spin، طبقه 14 - شماره تماس امارات : 00971547961516

سند مالکیت ملک در دبی ( امارات)

هرگونه کپی برداری از متن پیگرد قانونی دارد

همانطور که سابقاً به موجب مطالب سابق التحریر ذکر شد در زمان خرید و یافروس ملک در دبی اسناد و و مدارک مختلفی تنظیم و بین طرفین رد و بدل می شود ولی مهمترین سند در معاملات ملکی دبی، سند مالکیت است، اینجانب خلیل آسایش وکیل ایرانی در دبی در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد سند مالکیت در دبی بدانید را ذکر کرده ام.

سند مالکیت در دبی چیست؟

سند مالکیت به عنوان یک سند الزام آور قانونی عمل می کند که مالکیت یک ملک را تحت نام یک یا چند نفر تأیید می کند. این سند به مالک یا صاحبان قانونی حق قانونی برای ادعا، تملک، اجاره و انتقال مالکیت واحد ملک را می دهد.

در صورت خرید مستقیم ملک، سند مالکیت به نام خریدار ثبت می شود. با این حال، اگر شخصی برای تامین مالی ملکی از طریق وام مسکن در مکان هایی مانند دبی و ابوظبی انتخاب کند، سند ملکی المثنی صادر می شود، که این نوع سند مالکیت المثنی خاص می باشد و جهت اطلاع و شرایط خرید ملک به صورت رهنی میتوانید با اینجانب وکیل ایرانی در دبی تماس بگیرید

لازم به توضیح است در طول دوره رهن، مؤسسه وام دهنده، سند مالکیت را تا زمان تسویه کامل وام مسکن حفظ می کند.

مزیت سند مالکیت در دبی

در اینجا پنج مزیت داشتن سند مالکیت در دبی آورده شده است.

 

وکیل ملکی در دبی

وکیل ملکی در دبی- وکیل ملک در امارات

1. تایید مالکیت

سند مالکیت یک سند رسمی است که مالکیت شما را بر یک ملک در دبی تایید می کند. این شامل اطلاعات دقیق در مورد ملک، مانند مکان، اندازه، و مرزهای آن است، که سابقه روشنی از حقوق مالکیت شما ارائه می دهد.

2. حمایت قانونی

داشتن سند مالکیت در دبی از حقوق مالکیت شما حمایت قانونی می کند. این توسط دپارتمان زمین دبی و سایر مقامات مربوطه به رسمیت شناخته شده است و اطمینان حاصل می شود که مالکیت شما از نظر قانونی مستند و محافظت می شود. این حفاظت در صورت بروز هرگونه اختلاف یا موضوع حقوقی مربوط به ملک ضروری است.

3. معاملات و تامین مالی

هنگام فروش یا خرید ملک در دبی، سند مالکیت یک سند مهم برای تکمیل معاملات است. این به عنوان سند مالکیت در حین نقل و انتقال ملک عمل می کند و به خریداران و موسسات مالی اطمینان می دهد. اغلب هنگام جستجوی تامین مالی یا وام مسکن در دبی مورد نیاز است، زیرا ارزش و وضعیت مالکیت ملک را نشان می دهد.

4. امنیت سرمایه گذاری

داشتن ملک با سند مالکیت معتبر در دبی به سرمایه گذاری شما امنیت می بخشد. این به شما نسبت به مشروعیت مالکیت خود اطمینان می دهد و به محافظت در برابر فعالیت های تقلبی کمک می کند. سرمایه گذاران اغلب دارایی های دارای مالکیت واضح و مستند را برای به حداقل رساندن خطرات اولویت بندی می کنند.

5. برنامه ریزی املاک و ارث

سند مالکیت در دبی برای برنامه ریزی املاک و اهداف وراثت بسیار مهم است. این به وضوح ساختار مالکیت را ترسیم می کند و به ارث بردن ملک برای وراث آسان تر می شود. داشتن سند مالکیت مستند به درستی می تواند روند قانونی را ساده کند و به جلوگیری از عوارض در انتقال حقوق مالکیت به نسل بعدی کمک کند.

مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای سند مالکیت در دبی

توجه به این نکته ضروری است که سند مالکیت ممکن است از اماراتی به امارات دیگر متفاوت باشد. با این حال، در اینجا مدارک (یا اطلاعات) اجباری مورد نیاز برای دریافت سند مالکیت در دبی آمده است.

تمام جزئیات مهم مربوط به ملک. ممکن است شامل چیدمان، ابعاد، مرزها، مکان و کاربرد باشد.
نام کامل و اطلاعات تماس مالک ملک.
تاریخ انتقال و صدور سند.
کل هزینه خرید ملک
بندهای مشروط مورد توافق دوجانبه، در صورت وجود.
مهر یا مهر رسمی از اداره مربوطه.

نحوه انتقال سند مالکیت در دبی و امارات

انتقال سند با اتمام معامله و دریافت کامل وجه توسط فروشنده صورت می گیرد. با این حال، برخی از رویه‌های خاص، مانند تأیید سند مالکیت، در امارات متفاوت است و با توجه به پیچیدگی این اقدام بهتر است برای معامله و انتقال سند مالکیت با وکیل در دبی هماهنگی و مشاوره نمایید.

بیشتر بخوانید: نحوه انتقال سند مالکیت ملک در دبی

سوالات متداول

  • هزینه انتقال ملک در دبی چیست؟

هزینه انتقال ملک یا انتقال سند مالکیت در دبی تقریباً 945 درهم است. در اینجا هزینه انتقال سند مالکیت به صورت تفکیک شده است:

250 درهم برای هر سند مالکیت
325 درهم برای نقشه یکپارچه با شهرداری دبی
250 درهم برای نقشه آپارتمان و ویلا
100 درهم برای نقشه زمین
10 درهم برای هزینه نوآورانه
10 درهم برای هزینه دانش

  • آیا حفظ سند مالکیت پس از امضای تفاهم نامه ضروری است؟

مطمئناً تکمیل انتقال سند مالکیت حتی پس از امضای تفاهم نامه (MOU) ضروری است.

تفاهم نامه سندی است که قبل از معامله ملک اجرا می شود و تمام جزئیات معامله را مشخص می کند. در مقابل، سند مالکیت یک سند الزام آور قانونی است که حقوق مالکیت ملک را اعطا می کند.

  • آیا می توانم از طریق موبایل به اسناد مالکیت در دبی دسترسی پیدا کنم؟

در واقع، می توانید از برنامه DLD برای دانلود سند مالکیت از طریق دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، ساکنان دبی می توانند وارد اپلیکیشن Dubai Rest خود شده و به راحتی سند را به صورت آنلاین دانلود کنند.

  • آیا تأیید سند مالکیت ضروری است؟

بله، انجام تاییدیه سند مالکیت برای جلوگیری از مشکلات قانونی احتمالی در آینده بسیار مهم است.

اگر در مورد معاملات املاک خود به مشاوره حقوقی نیاز دارید، با اینجانب خلیل آسایش وکیل ملکی ایرانی در دبی تماس بگیرید.

درباره خلیل آسایش

اینجانب خلیل آسایش وکیل اجرای احکام خارجی و عضو کانون وکلای تهران با آشنایی از مقررات حقوق تجارت بین الملل و سالها سابقه انجام امور وکالت در موضوعات حقوقی مختلف در کشور امارات متحده عربی، اتاق داوری بین المللی پاریس و برلین (ICC) و همچنین وکالت در اجرای آرا قضایی در دادگاه های داخلی و خارجی  آماده ارائه خدمات حقوقی می باشم.

تماس با خلیل آسایش